10 dôvodov, prečo by ste mali prejsť na elektrické auto

0
1038

Elektrický automobil je inovatívny, progresívny, pohodlný a v konečnom dôsledku neškodný stroj. Auto, ktoré napojíte do elektrickej siete, nabije sa a môžete bez následkov a dopadov na životné prostredie dlho používať. To však nie je ani zďaleka jeho jediná výhoda.

Skúsime si uviesť niekoľko ďalších dobrých dôvodov, prečo by ste si ho mali kúpiť alebo zaobstarať aj vy.

  1. Energetická nezávislosť

Samozrejme, uvedomujeme si, že je potrebné doplniť mu zdroj energie a nabiť ho. Energetická nezávislosť má však v tomto smere úplne iný význam.

Ide o energetickú nezávislosť od paliva dovezeného do našej krajiny. Našťastie si dokážeme zatiaľ vyrobiť dostatočné množstvo elektrickej energie, no ropné ložiská by sme hľadali už ťažšie.  V pomere dovážaného benzínu k vlastnej elektrickej energii, vyzerajú elektromobily ako mimoriadne atraktívna investícia.

A mimochodom, nejde iba o Slovensko, takmer všetky popredné európske krajiny a tiež USA sú závislé od vonkajších trhov s ropou, ktorých vývozcovia majú nad nami určitý vplyv.

  1. Elektrické autá sú najlepšou alternatívou k palivovým automobilom

Elektrické autá ponúkajú vyšší krútiaci moment, vyššiu rýchlosť a vyššiu dynamiku. Tento výkon sa podpisuje na ich obľúbenosti, pre ktorú sa stávajú dokonalou alternatívou k palivovým automobilom.

  1. Prevádzkové náklady na elektrické vozidlá

Znie to celkom jasne, ale nezabudnite, že z hľadiska tankovania automobilu sú elektrické vozidlá určite prioritou. Ďalšou otázkou je celková cena elektromobilu, ktorá je v modernej realite viac ako kedykoľvek predtým – podobná palivovým modelom, a to aj napriek tomu, že mnohé z nich alebo ich jednotlivé časti spĺňajú najvyššie normy ISO 14001.

Výhodou sú aj úspory pri tankovaní elektrického vozidla za rok, vyjadrené vo významných množstvách, stačí odhadnúť aktuálnu spotrebu a počet najazdených kilometrov vášho vozidla s odhadovanou spotrebou elektrickej energie vybraného modelu elektrického vozidla.

  1. Starostlivosť o životné prostredie

Dopravné zápchy klasických automobilov sú skutočnou pohromou veľkých miest. Elektrické verzie sú skutočnou alternatívou na zníženie škodlivých emisií a zmenu negatívneho pozadia znečistenia v meste.

  1. Využívanie alternatívnych zdrojov energie

Naučili sme sa vyčerpávať prírodné zdroje všetkého druhu, ale naučili sme sa využívať aj obnoviteľné zdroje. Solárna energia je potenciálne hlavným zdrojom a obnoviteľným zdrojom nabíjania našich elektrických vozidiel. Elektrický automobil teda nie je iba dopravným prostriedkom, ale aj potenciálnou „lokomotívou“ na vývoj solárnej a inej alternatívnej energie v domácej sfére života.

  1. Elektrické vozidlá – priemyselní inovátori

Málokto si toho všimne, ale najnovší vývoj v posledných rokoch v automobilovom priemysle bol zavedený práve na elektrické vozidlá. Najmodernejší softvér, najúčinnejší autopilot, schopnosť ovládať auto jedným pedálom, solárne panely zabudované do strechy a oveľa viac prišli do priemyslu vďaka elektrickým vozidlám. A to sú iba sériové modely.

Pridajte sem inovatívny dizajn karosérie a interiéru, interiérové ​​obloženie a nový prístup k pohodliu pohybu. Ukázalo sa, že elektrický automobil vytvára inovácie takmer vo všetkých oblastiach.

  1. Všetky značky

Tento dôvod prechodu na elektrické vozidlo je skôr poctou osobným preferenciám. Mnoho majiteľov automobilov má svoje obľúbené značky automobilov, takže si podľa nej môžete vyberať aj svoj elektromobil. Samozrejme, úplne všetci výrobcovia ich zatiaľ vo svojej triede najlepších modelov nemajú. Postupom času sa to ale určite zmení.

  1. Rýchly rozvoj infraštruktúry

V minulosti bola infraštruktúra na hromadné používanie elektromobilov na tom horšie. Dnes je to inak!

Nabíjacie stanice elektrických vozidiel sú k dispozícii v dostatočnom množstve v každom významnom meste, na hlavných a okrajových diaľniciach a ich počet neustále rastie. Ak si svoju trasu vypočítate správne, môžete cestovať týmto autom po celej našej vlasti alebo aj za hranicami.

Áno, bude to trvať dlhšie v dôsledku špecifík nabíjania elektrického vozidla, to však čoskoro   prestane byť problémom tiež.

  1. Každý rok sa elektrické auto zlepšuje

Len si predstavte, že každá nová aktualizácia prináša + 10 % výkonu do všetkých systémov elektrických vozidiel, ktoré sa po ich použití stávajú technologicky lepšie.

  1. Planéta vám poďakuje

Nielen za pokus o čistenie životného prostredia, ale aj za bezpečnosť a pokrokové technológie. Hlavná vec je, že budete jedným z prvých, ktorí sa rozhodli zmeniť svet tým, že prešli na elektrické auto a nadšene prijali výzvu, ktorá môže zmeniť svet.