Polestar 2 nebude priamou konkurenciou pre Tesla Model 3, tvrdí samotný CEO

0
1287

Polestar propagoval svoje ďalšie elektrické auto, Polestar 2, ako „konkurencia pre Tesla Model 3“, ako však zisťujeme čoraz viac informácii, tieto plány sa zdajú byť menej ambicióznejšie.

I samotný výkonný teraz riaditeľ tvrdí, že Polestar 2 nebude „zabijakom Tesla Model 3“, pričom taktiež potvrdil cenu a posunul výrobu na rok 2020.

Polestar, spadajúce pod Volvo, bolo nedávno spustené ako samostatná elektrická značka, ktorá mala minulý rok zaujímavý začiatok, keď odhalila svoje prvé vozidlo, Polestar 1.

Auto sa ukázalo byť ako vysoko drahý plug-in hybrid, s ktorého automobilka rýchlo urobila zastaraný model, keďže oznámila, že na trh uvedie ďalší model o rok neskôr, ktorý bude konkurenciou pre Tesla Model 3.

Spoločnosť uviedla Model 3 vo svojej tlačovke, čo je veľmi ojedinelé v automobilovom priemysle. Jasne týmto dala najavo, že ide práve po tomto vozidle.

Ambície týchto plánov sa však zmenšili potom, čo Polestar oznámilo, že plánuje vyrobiť celkovo iba 50 000 kusov vozidiel svojich 3 modelov do roku 2023.

Teraz, výkonný riaditeľ Thomas Ingenlath znovu znižuje očakávania v rozhovore pre Auto Express. Potvrdil, že cena za základnú verziu bude okolo 40 000 eur, pričom produkciu posunul do roku 2020.

Ingenlath pre Auto Express povedal:

„Netvrdíme, že je to zabijak Tesly, sme tu, aby sme s nimi konkurovali na trhu. Predaj Polestar 2 začne v polovici roku 2019 a výroba začne začiatkom roku 2020.“

Pri odhalení Polestar 1 spoločnosť tvrdila, že „Polestar 2 začne s výrobou koncom roku 2019“.

Vyzerá to tak, že Volvo a Polestar sa s nami zahrávalo. Získalo množstvo publicity tvrdením, že Polestar 2 bude konkurovať Modelu 3, čo by v segmente bolo vítané a posunulo by elektrifikáciu ďalej, avšak teraz po niekoľkých mesiacoch a komentároch to vôbec neznie ako konkurent Modelu 3.

Treba však uznať, že Tesla v súčasnosti predáva Model 3 s cenou 49 000 dolárov (40 029 eur), avšak v tomto roku stále plánuje dostať základnú cenu štandardnej verzie na 35 000 dolárov (28 527 eur).

Za predpokladu, že to dokážu, bude Polestar 2 o 40 % drahší než Model 3, pričom sa nebude vyrábať vo veľkom.

Polestar plánuje pracovať s cenou na základe predplatnej služby. Na niečom podobnom pracuje jej sesterská spoločnosti Geely Lynk & Co. Stále je však nejasné, ako bude konkurovať s takou veľkou cenou.

Pokiaľ chce Polestar, aby ich elektromobily boli úspešné, mali by sa prestať porovnávať s Modelom 3 a vytvoriť si vlastnú identitu.

zdroj fotografie: polestar.com

Zdroj: electrek.co, zdroj titulnej fotografie: polestar.com