Shell spúšťa rýchlo-nabíjacie siete pre elektromobily

0
1314

Royal Dutch Shell spustilo prvú rýchlo-nabíjaciu službu pre elektromobily na 3 Shell čerpacích staniciach blízko Londýna a v severnom Anglicku.

Služba, ktorá nabije väčšinu batérii z 0 na 80 % za 30 minút, je prvou iniciatívou ropného giganta v oblasti elektrických áut, ktorých využitie má rásť so zvyšovaním sa dopytu zákazníkov po čistejších autách.

Shell rozšíri svoju službu ďalej v Británii, do Holandska a Filipín. Spustenie prichádza týždeň potom, čo Shell oznámilo akvizíciu NewMotion, jednej z najväčších európskych nabíjacích sietí elektromobilov.

„Shell verí, že elektromobily budú tvoriť podstatnú časť dopravnej siete,“ tvrdí Jane Lindsay-Green, budúci manažér palív Shell pre Veľkú Britániu.

Shell očakáva, že do roku 2040 bude okolo štvrtina všetkých áut elektrických. V súčasnosti máme na cestách menej ako 100 000 elektromobilov. Morgan Stanley predpokladá, že 1-3 milióny nabíjacích staníc budú do roku 2030potrebných v západnej Európe pre splnenie zvyšujúceho sa dopytu.

Ropné spoločnosti si uvedomujú ohrozenie vyplývajúce z elektrickej prepravy. BP, konkurencia Shell, v auguste tvrdila, že je v kontakte s automobilkami o partnerstve s ponukou nabíjacích staníc na svojich čerpacích staniciach.

Zákazníci používajúci Shell Recharge platia 25 pencí/kWh v rámci promócie a 49 pencí/kWh po promócie. Platba sa uskutočňuje pomocou mobilnej aplikácie, ktorá bude dostupná v 10 britských miestach na konci roka.

Shell už ponúka nabíjanie elektromobilov pomocou partnerstva v Nórsku a začiatkom tohto roka spustil vodíkovú čerpaciu stanicu v Británii.

„Toto je nová oblasť pre Shell. Potrebujeme objavovať rôzne príležitosti. Začíname v malom a učíme sa rýchlo. Potom sa presunieme k ďalšiemu kroku v roku 2018 na základe toho, čo naši zákazníci chcú,“ tvrdí Lindsay-Green.

zdroj fotografie: Flickr.com/Tim Vrtiska

zdroj: independent.co.uk, zdroj titulnej fotografie: independent.co.uk