Klimaticky neutrálne auto vďaka zelenej elektrine

0
2347

Využívať vlastnú elektrickú energiu pomocou fotovoltického systému sa oplatí z niekoľkých dôvodov! Nie je to však výhodné len pre vašu domácnosť. Keď svieti slnko, systém dokáže spoľahlivo vyrobiť a uložiť dostatočné množstvo obnoviteľnej energie aj pre váš elektromobil.

Trend smerujúci k elektrickej mobilite sa nezadržateľne šíri, o čom svedčí fakt, že takmer každé štvrté novo registrované auto dnes už poháňa elektrina. Avšak, elektrické vozidlo je skutočne CO2 neutrálne len vtedy, keď je prevádzkované na zelenú elektrinu.

S modernou fotovoltikou to môžete dosiahnuť a prispieť k individuálnej elektrickej mobilite, ktorá je šetrná k životnému prostrediu, veľmi jednoducho a pomerne rýchlo.

Fotovoltika a e-mobilita: Kombinácia, ktorú si zamilujete vy aj vaša peňaženka

Tiché ako šepot a bez emisií zapĺňa naše cesty stále viac elektrických vozidiel. Približne 10 percent tvoria plne elektrické vozidlá a približne 15 percent tvoria hybridné modely. Jedným z najsilnejších motívov, ktoré stoja za rozhodnutím kúpiť si elektromobil, sú environmentálne hľadiská. Koniec koncov, všetci zrejme chceme prispieť k zastaveniu klimatických zmien a zaobísť sa bez fosílnych palív. A práve fotovoltika a elektromobilita je kombinácia, ktorá túto silu a schopnosť má.

Energia z vášho vlastného FV systému

Samozrejme, jazda v e-aute sa stáva klimaticky neutrálnou alebo CO 2 neutrálnou iba vtedy, ak je prevádzkované na  zelenú elektrinu. Ak si preto chcete byť istí ekologickým prínosom vášho vozidla, svoju ekologickú elektrinu si môžete zaobstarať od poskytovateľa zelenej elektriny, alebo si vyrábať tento drahocenný zdroj priamo doma.

S profesionálnou inštaláciou fotovoltiky vám to pôjde „ako po masle“, pretože existujúce fotovoltické systémy sa dajú jednoducho dovybaviť tak, aby mohli nabíjať aj váš elektromobil.

Kombinácia fotovoltického systému a e-mobility prináša tieto výhody:

  • Jazdite klimaticky neutrálne a bez emisií.
  • Využívate lacnú zelenú elektrinu.
  • Inteligentné e-nabíjacie stanice sú vhodné pre využitie prebytočnej elektriny.
  • Fotovoltické moduly môžete využiť aj ako zastrešenie prístreškov pre autá.

Stačí sa o tom len presvedčiť a s vlastným fotovoltickým systémom si svoje auto i domácnosť poistiť.

Zdroj obrázka: petrmalinak/Shutterstock.com