Plug-in elektrický pickup od Workhorse má prvých 5000 objednávok, stojí $52 000

0
2427

Workhorse sídlaci v Ohio má byť prvým výrobcom, ktorý na trh doručí plug-in hybrid elektrický pickup. Spoločnosť tvrdí, že od minuloročného odhalenia nazbierala cez 5300 objednávok pre svoj pickup a teraz začala s rezerváciami pre verejnosť.

Workhorse W-15 má vďaka veľkej (pre PHEV) 60 kWh batérii zvládnuť 80 míľ (128 km) na elektrickom pohone, hoci tvrdí, že softvérovo ju uzamkne na 20 kWh kapacitu pre zredukovanie batériovej degradácie.

Sú dva názory na toto rozhodnutie. Prvý tvrdí, že ide o mrhanie kapacitou a, že by mali umožniť vlastníkom nastaviť si energiu, ktorú chcú, zatiaľ čo druhý si myslí, že je to v poriadku. Veľká batéria je však užitočná aj na pohon nástrojov na mieste pre stavbárov a iných kutilov, kedy 7,2 kW výkonný systém umožňuje vlastníkom zapojiť hocičo.

Keď sa batéria vyšťaví, benzínový motor ju zastúpi a poslúži na predĺženie dojazdu na doplnenie dvoch 172-kilowattových (230 koní) elektrických motorov. Spoločne Workhorse tvrdí, že má dojazd 310 míľ (500 km).

zdroj fotografie: electrek.co

Cena 52 000 dolárov (42 515 eur) pred uplatnením dotáciami sa zdá byť dosť dobrá na prilákanie 5300 objednávok.

Spoločnosť napísala tento týždeň e-mail, v ktorom oznámila, že prijímajú objednávky pre verejnosť:

„Šťastný rok 2018! V mene každého u Workhorse vám ďakujeme za podporu nášho W-15 elektrického pick-upu. Počas posledných mesiacov sme dostali tisíce e-mailov ponúkajúcich podporu, nápady a vstupy. Vďaka vám a nikdy nekončiacej snahe nášho R&D tímu môžeme s radosťou oznámiť, že sme otvorili rezervácie pre každého! Veríme, že W-15 bude najbezpečnejší, najrýchlejší a najmenej nákladný pickup truck. 

Kliknutím na odkaz budete presmerovaný na webstránku, kde môžete uskutočniť svoju rezerváciu. Cena za preobjednanie Workhorse W-15 je 1000 dolárov (817 eur) na nákladiak, ktoré sú plne refundable. Nákupná cena vozidla je odhadovaná na 52 500 dolárov (42 515 eur), pričom očakávame umožnenie štátnych dotácii.

Workhorse má v súčasnosti okolo 5300 objednávok pre W-15 pickupy. Tieto predobjednávky začnú byť dodávané ku koncu roku 2018. Budeme vás informovať ako dátumy doručenia začnú v roku 2019. Objednajte teraz a rezervujte svoje miesto v rade!

Vieme, že sa pracuje na niekoľkých elektrických pickupoch, ako je Model Y od Tesly alebo Havelaar Bison E-Pickup z Kanady.

Vyzerá to však, že Workhorse, ktorý má skúsenosť s vybudovaním PHEV komerčných dodávok je dobre umiestnený na trhu.

zdroj fotografie: electrek.co

Zdroj: electrek.co, zdroj titulnej fotografie: electrek.co