Pozrite si, ako Porsche testuje svoj elektrický športiak Mission E

0
1937

Mission E prototyp sa dostal na trať. Jeden z najočakávanejších elektromobilov (a zároveň jeden z možných konkurentov pre Teslu) je Porsche Mission E, ktorý je stanovený na trh v roku 2019. Teraz tu je konečne záznam jazdy.

Video nahral na web francúzsky L’Automobile Magazine, ktoré zachytáva auto jazdiť na Norimberskej trati v Nemecku. Známa trať je miestom pre testovanie mnohých prototypov vysokovýkonných áut.

Taktiež je to prestíž a priestor na samochválu. Zajazdiť najrýchlejšie kolo na Norimbergu na prototype je niečo, po čom automobilky hlboko túžia.

Samotné video má niečo iba minútu, čím nie je veľmi dlhé a je jasné, že nejde o konečnú verziu auta. Stačí to však na to, aby naladil fanúšikov očakávaných elektrické Porsche. Ide o mýtické auto, ktoré začalo ako vysnený koncept v roku 2015, ktorý sa stáva čoraz viac reálnejším.

Určite však očakávame viac od Mission E v nasledujúcich 2 rokoch, predovšetkým v jeho finálnej podobe. Môžeme toto video teda brať ako ticho pred búrkou.

Mimochodom, najzaujímavejšie na tomto videu je, že zachytáva aké je Mission E tiché. To sa však vo finálnej podobe zmení, Porsche totiž niekoľkokrát oznámilo, že vbuduje interiérový zvuk, pričom regulácie európskej únie budú od roku 2019 vyžadovať, aby elektromobily boli dostatočne hlučné na to, aby si ich všimli chodci.

zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: Youtube/L’Automobile Magazine