Audi tvrdí, že jeho plne elektrické auto bude dostupné v Južnej Afrike v roku 2019

0
1561

Nemecká prémiová značka Audi má spustiť plne funkčný elektromobil v Južnej Afrike v roku 2019, pričom verí, že po ňom bude nasledovať okolo ďalších 10 plne elektrických áut dostupných na trhu.

Trevor Hill, šéf Audi v Južnej Afrike, tvrdí, že plne elektrické Audi bude SUV s odhadovanými predajmi medzi 80-100 autami na začiatok.

Hill povedal, že Audi vidí silný vývoj elektromobilov v Južnej Afrike v nasledujúcich 5-10 rokoch, avšak vyzdvihol, že trh sa nepresunie k 80 % podielu elektromobilov.

„Máme nachystané tradičné autá so spaľovacím motorom pre Južnú Afriku na niekoľko ďalších rokov,“ povedal Hill. Taktiež doplnil, že rozširuje dojazd na elektromobiloch po spustení prvého elektrického modelu a taktiež nastavil elektrifikačný projekt pre e-tron, oficiálny názov rady nových vozidiel Audi.

Tvrdí, že kľúčové bolo nainštalovať elektrické nabíjacie stanice pre dílerov v Audi, vytvorenie oddelených úložní pre batérie a oddelený servis.

Sú určité záležitosti, ktoré potrebujeme dokončiť v dílerskej sieti počas toho ako budujeme nové dílerstvá, ako je vytvorenie vysoko výkonných nabíjacích staníc. Pripravujeme našu spoločnosť a dílerov na radu e-tron,“ povedal Hill.

Taktiež tvrdí, že nie každý Audi díler v Južnej Afrike bude zo začiatku predávať elektromobily.

Hill prezradil, že predaje Audi a marketing elektromobilov budú zo začiatku sústredené na vybranú skupinu zákazníkov, ako je Sandton a Bryanston v Johannesburgu, Constantia, Claremont a Bishopshourt v Kapskom meste a uMhlanga a Ballito v Durbane, pretože to boli oblasti, kde majú obyvatelia dostatočný príjem na nákup týchto vozidiel.

Začiatky 

Audi Južná Afrika tieto oblasti nedefinovala, avšak sústredenia sa na tieto oblasti bude začiatok, pretože verí, že toto bude najlepšia oblasť v ktorej majú na úspech.

Hill tvrdí, že v Južnej Afrike sa v súčasnosti nachádza málo áut na cestách a pripustil, že dojazd je stále nedostatočný, pretože sa ľudia nemôžu dostať medzi veľkými mestami na jedno nabitie. Zároveň však doplnil, že elektrické Audi v roku 2019 bude mať dojazd okolo 500 km, pričom sa vďaka rýchlemu pokroku technológii môže zvýšiť až na 800 km.

Šéf Audi v Južnej Afrike zdôraznil dôležitosť legislatívy a zákonov pre elektromobily a autonómne funkcie, ktoré môžu spomaliť rozšírenie elektromobilov na trhu. Potvrdil, že Audi lobuje vo vláde na týchto záležitostiach pre zaistenie pripravenosti Juhoafrického trhu na to, čo príde v budúcnosti.

Pre porovnanie, Nórsky trh má v súčasnosti 80 % podiel elektromobilov, avšak 3 roky dozadu tvoril spaľovací motor ešte 50-60 % predajov.

„Nórska vláda sa rozhodla rýchlo zmeniť a vydala iniciatívy pre elektromobily, zrušili clá a pridelili elektromobilom preferované zaobchádzanie v jazde v meste. Pokiaľ chcete elektrifikovať, je to dobré pre životné prostredie. Avšak na to je taktiež potrebné vytvoriť benefity pre majiteľov,“ povedal Hill, ktorý priznal, že spoliehanie sa na daňové výnosy z poplatku za pohonné hmoty boli skutočnou výzvou.

zdroj fotografie: iol.co.za

zdroj: iol.co.za, zdroj titulnej fotografie: iol.co.za