Dácia chystá „šokujúco dostupné elektromobily“

0
2971

Dácia potvrdila, že bude hľadať výrobcu elektromobilov vo Veľkej Británii a plánuje si ponechať svoju etiketu nízkej ceny.

V súčasnosti Dacia vyrába jedno z najlacnejších nových áut, ktoré sa dajú na trhu zakúpiť. Nízkonákladová rumunská značka potvrdila, že nechce meniť svoju pozíciu na trhu ani pri presune na výrobu elektromobilov.

Na dosiahnutie týchto veľkých cieľov využije alianciu Renault-Nissan na vyvinutie dostupných elektromobilov. Aliancia Renault-Nissan plánuje spustiť 12 nových elektromobilov do roku 2022, ešte sa však nevie koľko z nich bude pod značkou Dacia.

Jean Christophe Kugler, európsky predseda rady Dacie tvrdí, že značka prehodnotí dostupné zdroje a vykoná rozhodnutia na základe dopytu svojich zákazníkov.

„Ostaneme šokujúco dostupnými.“

„Nezmeníme teritórium svojej značky.“

„Budeme benefitovať zo sily Aliancie a preukázanej technológie, ktorú využijeme v Dacii.“

„Máme všetku technológiu pripravenú na poličke.“

„Byť súčasťou väčšej Aliancie znamená, že keď potrebujeme technológiu, máme ju dostupnú. Nepotrebujeme vyjednávať.“

V súčasnosti nie je stanovený žiadny dátum, kedy začne výroba áut, avšak Kugler naznačil, že to bude niekedy medzi „tromi až štyrmi rokmi.“ Dôvodom je, že elektromobily sú v súčasnosti v relatívnych začiatkoch, pričom táto technológia je stále pre výrobcov drahá.

Automobilky musia taktiež vyriešiť nedostatky vo výrobe, ktoré sa môžu preukázať nákladné a naučiť sa ako lacno a efektívnejšie môžu vyrábať dostupné vozidlo.

„Pozeráme sa na to, kedy bude dostupné. Ostávame pri našom biznis modely a keď bude pripravený a keď bude požiadavka, tak sa zapojíme.“

Dacia sa pozrie na svojich súrodencov, aby sa naučila o výrobe elektromobilov, najmä na Renault ZOE, najlepšie predávaný elektromobil v Európe. Je možné, že Dacia bude nasledovať model menej výkonného ZOE, ktoré zvládne pomocou svojej 22 kWh batérie dojazd 100 míľ (160 km) a 41 kWh batérie 180 míľ (290 km).

Zatiaľ, čo dojazd do 100 míľ (160 km) nie je vhodný pre každého, určite bude populárny pre mnohých ľudí, pričom so svojou atraktívnou cenou môže zamiešať karty. 

zdroj fotografie: expres.co.uk

zdroj: express.co.uk, zdroj titulnej fotografie: express.co.uk