Elektromobily zamiešajú s trhom a ich načasovanie nemohlo byť lepšie

0
1537

Ako dlho si myslíte, že trvá spustiť novú automobilovú spoločnosť? V prípade Polestar – novej kompletne elektrifikovanej značky patriacu pod Volvo Car Group to bolo menej ako 2 roky.

Ešte v roku 2015 sa výkonný riaditeľ Volva Håkan Samuelsson počas recenzia prvej produkčnej verzii Volvo Concept Coupe na zamrznutej testovacej dráhe vo Švédsku rozhodol, že auto napokon nebude pod značkou Volva, ale pod niečím iným. A tak sa zrodilo Polestar.

Minulý týždeň v Šanghaji bolo Polestar 1 predstavené svetu. To všetko vysvetľuje, prečo 1 vyzerá viac menej ako Volvo – pretože bolo preň pôvodne určené. Je to však dôležitý statement, pre nasledujúce samostatné Polestar modely.

Polestar 1 sa stane priamym rivalom pre Tesla Model 3 v roku 2019. O rok neskôr bude odhalené kompletne elektrické Polestar SUV. A bolo nám sľúbené, že tieto autá lepšie definujú ako bude vyzerať skutočný dizajn Polestar, pričom Volvo to nebude.

Ako britský prevádzkový riaditeľ Polestar Jonathan Goodman odhalil, ostáva ešte veľa práce, ktorú bude treba dokončiť. Tempo bude frenetické, avšak so zahrnutou technológiou je všetko dosiahnuteľné. Konštrukcia ešte nezapočala v čínskej továrni, ktorá bude vyrábať nádherné, technologicky vyspelé Polestar od roku 2019.

Spolu s Polestar tu je ešte Dyson, ktorí majú skutočne možnosť zamiešať automobilovým trhom s inovatívnymi novými modelmi a rozdielnymi spôsobmi pre ich kúpu. A časovanie pre tieto prevažne elektrické značky nemohlo byť lepšie.

Záujem tu je, čo je vidieť na ľuďoch, ktorí sledujú dianie na elektrickom trhu. Možno ešte nie sú pripravení na kúpu, je však jasné, že čoraz viac z nich to zvažuje.

zdroj: autoexpress.co.uk, zdroj titulnej fotografie: polestar.com