Prehľad top 5 nabíjacích staníc pre elektromobily

0
4935

Ak ste majiteľom elektromobilu, budete potrebovať nabíjačku alebo využívať nabíjaciu stanicu. Poďme si teda vysvetliť ako elektrické nabíjačky fungujú a následne sa pozrieme na 5 najlepších nabíjacích staníc.

Ako nabíjačka elektromobilov vlastne funguje? A viete o tom, že vaša nabíjačka sa v skutočnosti nachádza vo vnútri auta? Presne tak, vo vnútri vášho auta je vybavenie potrebné pre prevzatie AC prúdu z vašej nabíjačky a premeniť ho na DC prúd tak, aby sa vaše batérie dali nabiť.

Skrinka, ktorá sa nachádza vo vašom dome sa technicky nazýva EVSE. Čo dokáže? Bezpečne nabije elektromobil od 110 do 240 voltov elektriny. Funguje rovnakým spôsobom, ako sa nabíja váš smartfón. Vezme masívne množstvo energie z vašej steny a bezpečne ho premení na niečo viac užitočnejšie.

Koľko stojí nabíjacia stanica? Cena sa pohybuje v rozmedzí 499-999 dolárov (419-838 eur). Existuje množstvo kľúčových vlastností, ako je ľahké používanie, WiFi, dlhá dĺžka nabíjacieho kábla, univerzálny konektor, vodovzdornosť, veľkosť a náklady.

Čo je to rýchle nabíjanie? To je kapacita prúdovej intenzity. 30 amp nabíjačka je rýchlejšia, než 15 amp nabíjačka. Uistite sa, že váš istič má aspoň 40 amp.

Top 5 nabíjacích staníc

Tu sú v poradí najlepšie odporúčania:

5. ChargePoint Home Electric Vehicle Charger

 Ľahké na pochopenie, svetelný indikátor zobrazuje kedy je nabíjačka pripojená na internet, kedy prebieha nabíjanie a kedy dôjde k problémom. Štandardný univerzálny konektor J1772 je vhodný pre každý elektromobil. S pomocou WiFi, pravdepodobne najviac cool funkciou, umožňuje vzdialený štart, naplánovanie nabíjania a posielanie pripomienok pomocou mobilnej aplikácii. Je taktiež extrémne kompaktná a má veľkosť A4 papiera.

4.Bosch Power Max 30 amp

 

Najjednoduchšia jednotka na trhu. Jednoducho ju zastrčte a auto sa začne nabíjať. Na zapnutie a vypnutie sa využíva LED indikátor. Dostupná v 3 možnostiach – 16 amp, 30 amp s 5 metrovou šnúrou a 30 amp s 7,62 metrovou šnúrou.

3. Schneider Electric EVlink

 

Plne upraviteľná s uhladeným, minimalistickým dizajnom, ktorý pasuje vášmu domácou výzdobou.

2. Siemens Versicharge

Značka, ktorej môžete veriť, s 3-ročnou zárukou. Ľahko vymenená miera nabíjania. Musí sa využiť s 240 voltovou zásuvkou. Vodotesná a vyrobená z recyklovaných materiálov. Zahŕňa oneskorenú funkciu časovača, ktorá vám umožňuje odložiť nabíjanie až o 8 hodín.

1. Juicebox Pro

Číslo 1 v tomto zozname. Bez zbytočností, najľahšie používaná nabíjacia stanica. Najmenšie EVSE vo svojej triede. Jednoduché ovládanie. Viac výkonu za vaše peniaze.

zdroj: chargetech.com,
zdroj titulnej fotografie: chargetech.com
zdroj fotografií v článku: amazon.com