Nissan si je istý, že elektromobily dosiahnu porovnateľnú cenu s tradičnými autami do roku 2025

0
2002

Nissan, pionier elektromobility, ktorý uviedol na trh model Leaf, najviac predávaný elektromobil na svet verí, že klesajúce náklady pre batériovú technológiu a zvýšenie nákladov na ropu spustí očakávané vyrovnanie cien elektromobilov s tradičnými autami.

„Vidíme, že automobilový priemysel smeruje do bodu zvratu. Z toho, čo vidíme dnes, môžeme očakávať, že sa to stane niekedy v polovici ďalšej dekády,“ tvrdí Philippe Klein, hlavný plánovač Nissanu.

V prípade Nissanu bude jeho nové SUV nazvané IMx vlajkovou loďou spoločnosti, spoločne s druhou generáciou Leaf, ktorá príde na trh nasledujúci rok.

Nie sú ešte žiadne detaily o cene Leafu, môžeme však očakávať, že pôjde o porovnateľne lepšie auto než prvá generácia.

Klein však tvrdí, že trh elektromobilov sa mení, a to rýchlo.

„Vidíme trend. A rýchlosť trendu. A vidíme, že toto bude pokračovať,“ povedal Klein.

zdroj fotografie: news.com.au

Predpovedá, že prevádzkové náklady na vlastníctvo tradičného auta, predovšetkým v Európe, ktorá začína podporovať elektromobily, bude postupne rásť v rovnakom čase ako vývoj technológie zníži náklady na elektromobily.

Jeden z kľúčových prvkov pre elektromobily je nová batériová technológia, kde Nissan, podobne ako Toyota a iní, vkladá dôraz na najmodernejšiu technológiu rovnako ako to môžeme vidieť pri mobilných telefónoch.

„Áno, pracujeme na tom. Je to stále vo výskumnej fáze a musíme skúmať, ako to spriemyselniť. Predpokladáme, že IMx bude schopné zvládnuť 600 km dojazdu. Vidíme taktiež zlepšenia. Je tu taktiež príležitosť pre zlepšenie hustoty energie,“ tvrdí Tako Asami, seniorský viceprezident pre výskum a pokročilé inžinierstvo.

Asami tvrdí, že Nissan má schopné bezdrôtové nabíjanie, ktoré prekonalo niekoľko problémov, vrátane škodlivých emisií a toho, ako je vozidlo umiestnené pre znovudobíjanie.

„Technicky sme pripravený ponúknuť takýto systém pre zlepšenie zákazníckej useability elektromobilov,“ povedal Asami.

zdroj fotografie: news.com.au

zdroj: news.com.au, zdroj titulnej fotografie: news.com.au