Regenerácia DPF: Efektívny spôsob eliminácie škodlivých vplyvov auta na životné prostredie

0
2742

Zavedením elektromobilov do nášho života sa vplyv spaľovacích motorov na naše životné prostredie začína eliminovať. Úplný prechod na elektrické verzie automobilov však ešte chvíľu potrvá. Dovtedy je nutné hľadať ďalšie účinné spôsoby eliminácie škodlivých vplyvov výfukových plynov na naše prostredie.

Čistý DPF filter by mohol byť jednou z ciest.

Čo je DPF filter?

Filter pevných častíc je filtračný prvok vo výfukovom systéme naftového vozidla umiestnený za výfukovým potrubím určený na zníženie emisií častíc sadzí do atmosféry spolu s výfukovými plynmi. Týmto filtrom sú vybavené všetky moderné naftové automobily, pretože akceptované environmentálne normy predpokladajú jeho povinnú prítomnosť.

Ak je filter sadzí upchatý alebo úplne nefunkčný, jeho stav budú vodičovi signalizovať rôzne problémy.

  • Výkon a ťah motora klesnú;
  • Spotreba paliva sa výrazne zvýši;
  • Voľnobeh motora bude nestabilný;
  • Hladina oleja stúpne;
  • Činnosť motora môže byť sprevádzaná syčaním;
  • Na prístrojovej doske sa rozsvieti výstražná ikona.

To všetko znamená, že filter treba vymeniť alebo vyčistiť.

Ekologické čistenie je riešenie

Výmena filtra je drahá, čistenie je preto lepšie a zároveň aj ekologickejšie riešenie. Samozrejme, musíte mať na takéto profesionálne ekologické čistenie aj ľudí, ktorí mu rozumejú. Len odborník predsa vie, na základe kompletnej analýzy stavu filtra posúdiť jeho stav a aplikovať potrebné opatrenia na zlepšenie jeho pôvodných vlastností.

Iným spôsobom čistenia je kompletná regenerácia DPF filtra, ktorú môžete dosiahnuť za určitých prevádzkových podmienok vozidla. Dlhá jazda pri určitej rýchlosti by mohla pomôcť tiež.

Vyberte si však ten spôsob, ktorý vám najviac vyhovuje a nečakajte, kým upchatý filter znemožní chod celého vozidla.

Zdroj obrázka: Arthito/Shutterstock.com