Jaguar Land Rover plánuje vyrábať v Británii elektromobily

0
2086

Automobilka Jaguar Land Rover (JLR) plánuje vyrábať v Británii elektromobily. Oznámila to len dva dni po tom, ako vláda v Londýne sľúbila 390 miliónov libier (459,91 milióna eur) na podporu zelených technológií. Informovala o tom agentúra Reuters.

“Chceme vyrábať naše EV (elektrické vozidlá) v regióne West Midlands,” uviedol generálny riaditeľ Ralf Speth vo štvrtok (24.11.) večer na stretnutí priemyselníkov.

Speth už v septembri pre Reuters povedal, že výroba batérií a elektromobilov v Británii má význam, ak na to budú správne podmienky, vrátane podpory zo strany vedy a podmienok na pilotné testy.

Jaguar Landrover logo
Každá nová výrobná prevádzka v Británii je po referende o brexite vítaná, zvlášť v prípade automobiliek, ktoré hrozili zastavením investícií.

Ako prvá oznámila investíciu do výroby dvoch nových modelov v Británii po júnovom referende japonská automobilka Nissan, keď získala od vlády garancie, že jej pomôže v prípade, ak dôjde k zavedeniu cla na vývoz áut po vstúpení z Británie z Európskej únie.

Jaguar Land Rover chce, aby do konca dekády bola polovica z jeho modelov dostupná aj vo verzii s elektrickým motorom. Začiatkom novembra firma predstavila svoj prvý elektromobil na autosalóne v Los Angeles.

V tomto VIDEU si môžete pozrieť nový elektromobil Jaguar I-Pace:

Zdroj: (TASR); titulná fotografia: birmighammail.co.uk; fotografia v článku: telegraph.co.uk