Autosalón Los Angeles 2017 má viac elektromobilov, než kedykoľvek predtým

0
1284

Tento rok odhalil autosalón množstvo elektromobilov a autonómnej technológie.

2018 Nissan Leaf

Možno ste si všimli, že elektromobily sú rozdelené na výkonné automobily a kuriózne autá. Nissan Leaf tu je už okolo dekádu a hoci bol skvelý, potreboval zlepšenie. Pokračovanie najlepšie predávaného elektromobilu v histórii je tentokrát inakšie, ako pôvodný Leaf.

2018 Leaf je väčší, nie však nafúknutý. Určite budete mať viac miesta, ako predtým. Napriek svojej väčšej veľkosti je však ľahší a predpokladaný dojazd 150 míľ (241 km) sa zdá byť dosiahnuteľným. E-pedal regen (pokročilejšie regeneratívne brzdenie Nissanu) sa zdá byť taktiež skvelé, pričom vyvoláva rovnaký pocit ako pri BMW i3. O 2018 Leaf si môžete viac prečítať v recenzii.

zdroj fotografie: cleantechnica.com

Ampere 1

Miestne vyrobené, miestne vyvinuté, projekt San Fernandina je cool trojkolkový elektromobil, ktorý váži iba 900 libier (408 km). Celková cena bude 9000 dolárov (7603 eur), s veľkým množstvom farieb na výber. 

zdroj fotografie: cleantechnica.com

zdroj fotografie: cleantechnica.com

Sondors

Pamätáte si na elektrické bicykle od Sondors a ich tučné pneumatiky? Spoločnosť pracuje na trojkolkovom elektromobile, ktorý vyzerá neobyčajne. O finálnom produkte sa vie iba toľko, že sa každý teší na jeho testovaciu jazdu. Vyzerá uhladene.

zdroj fotografie: cleantechnica.com

zdroj fotografie: cleantechnica.com

zdroj: cleantechnica.com, zdroj titulnej fotografie: cleantechnica.com