Elektrické monoposty majú svoj šampionát F1 “ABB FIA Formula E Championship”

0
1803

Spoločnosť ABB sa stáva hlavným sponzorom jedinečnej svetovej série pretekov elektrických formulí pod názvom “ABB FIA Formula E Championship”.

Elektrické monoposty majú svoju „kráľovskú disciplínu“ od roku 2014, kedy sa v Pekingu konala vôbec prvá séria pretekov FIA Formula E Championship pod hlavičkou Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA).  Odvtedy sa preteky stali číslom jedna v plne elektrizovanom „motoristickom“ športe.

Ďalším významným krokom v rozvoji šampionátu je partnerstvo s technologickým lídrom – spoločnosťou ABB, ktorá do svetovej série prináša svoje meno, technológie a inovácie. Preteky, ktoré ponesú názov „ABB FIA Formula E Championship“, tak upriamia pozornosť na udržateľnú budúcnosť automobilového športu.  


Spoločnosť ABB je dodávateľom najširšej siete nabíjacích staníc pre elektroautá na svete a so svojimi dlhoročnými skúsenosťami je ideálnym partnerom  Formuly E, ktorá s je platformou pre vývoj a testovanie elektrifikačných a digitalizačných technológií súvisiacich s e-mobilitou.

Pomôže ďalej vyvíjať dizajn, funkcionalitu elektrických vozidiel a infraštruktúry, ako aj súvisiacich digitálnych platforiem. Spojením síl získajú ABB a Formula E ideálnu pozíciu pre ďalšie posúvanie hraníc svetovej e-mobility.   

ABB FIA Formula E Championship sú sériou FIA v pretekoch elektrických formulí a zároveň prvým šampionátom plne elektrických monopostov vo svete. Formula E prinesie tieto jedinečné preteky do ikonických svetových metropolí ako New York, Hong Kong, Paríž či Zürich.

Séria privíta 10 tímov a 20 jazdcov súťažiacich v 11 mestách na 5 kontinentoch v boji o titul ABB Formula E champion. Najbližší pretek usporiada Marakéš už 13. januára, ostatné tohtoročné preteky sa budú konať postupne až do júla.


Zdroj: Tlačová správa spoločnosti ABB
Zdroj fotografií v článku: Fia.com, Gettyimages.com