Rýchla jazda vďaka rýchlejšiemu procesu nabíjania

0
1938

Ak si kúpite elektrické auto, skutočne pomáhate životnému prostrediu. Máte k dispozícií energiu, ktorú môžete využívať v celom procese, od riadenia až po jeho nabíjanie, a to všetko s nízkym obsahom uhlíka.

Niektorý odporcovia s výhodami elektromobilov celkom až tak súhlasiť nemusia, ale ak je výkon v každej etape generovaný pomocou udržateľnej energie, potom sa elektrické vozidlá stávajú oveľa ekologickejšou alternatívou. Aby bolo takéto vozidlo skutočne bez emisií CO2, energia, ktorá ho poháňa a vytvára požadovaný výkon, musí byť aj “zelená.”

Ako si doplníte palivo?

V tomto prípade je to možné s pomocou nabíjania, ktorého charakter a vlastnosti sú rôzne. Každým jedným dňom je nabíjanie rýchlejšie, no v podstate to všetko závisí od modelu auta a veľkosti batérie. Teda presné časy nabíjania sa vo všeobecnosti môžu líšiť, preto by ste mali mať po ruke telefónne číslo na spoľahlivú odťahovú službu.

Najpomalšie nabíjanie zvládnete za 5 až 8 hodín, tie rýchlejšie sú za jednu hodinu a v niektorých prípadoch, kedy nejde o plné dobitie batérie, sa môže elektromotor dostať do pohybu za asi 30 minút.

Kde máte možnosť rýchleho nabíjania?

V celej Európe. Na celom kontinente sa nachádza približne viac ako 1 000 rýchlych miest na nabíjanie, ale toto číslo sa môže každým jedným dňom meniť. Súčasná úroveň nabíjania je 3 ale pracuje sa na verzií 4, ktorá by mala elektromobil uviesť do plynulého chodu za 5 až 10 minút.

V pohodlí domova

Ak vlastníte elektromobil alebo jeho ešte kúpu len plánujete, mali by ste zvážiť domácu nabíjaciu stanicu. Nie je to nič výrazné, čo by zasiahlo do konštrukcie vašej stavby. V podstate sa jedná o špeciálnu zásuvku a elektrický kábel, ktorý je skrytý pod špeciálnym obalom. Ako sme už ale spomínali aj na našom území máte k dispozícií širokú sieť rýchlonabíjacích staníc, ktoré slúžia verejnosti už niekoľko rokov a rovnaké služby poskytnú aj vám.

Zdroj: http://i-servis.sk/odtahova-sluzba/ 

Zdroj titulnej fotografie: teamsdesign.com