Ak bude budúcnosť dopravy o elektromobiloch, ako zvládneme vyšší dopyt po energii?

0
1917

Vzhľadom na to, aké rýchle je tempo vývoja elektromobilov, je to dobrá otázka. Len v tomto roku sa spoločnosť Volvo zaviazala, že do roku 2019 prestane vyrábať len vozidlá na báze klasického pohonu spaľovacích motorov. Aj Mercedes oznámil, že by chcel vyrábať elektrické verzie svojich automobilov do roku 2022.

Celosvetový tlak na zníženie emisií oxidu uhličitého znamená, že predaj automobilov s čistou naftou a benzínovými vozidlami bude zakázaný do roku 2040 vo viacerých krajinách. Myšlienka je to vynikajúca, no mali by sme vedieť, kde sa bude brať dostatočný zdroj energie na pohon automobilov poháňaných výkonným elektromotorom, ktorých je stále viac.

Kde vezmeme energiu na ich pohon?

Samozrejme, že to bude v prvom rade závisieť od nás samotných, ako rozumne sa k tomuto faktu postavíme. Na začiatok by sme si ale mali uvedomiť, že je to oveľa lepšia cesta, ako keby sme donekonečna zaťažovali životné prostredie len výfukovými plynmi a nečistotami zo spaľovacích motorov.

Dnes si dokážeme vyrobiť vlastnú energiu aj sami. Od tej slnečnej po veternú a systémy samoregulácie. Výroba energie je v našich vlastných rukách, tak ako aj jej rozumné využívanie. Takáto alternatíva výhodného zdroja sa dá použiť nie len na pohon elektromobilov, zaistí vám vykurovanie v dome, teplú vodu a pohodlné využívanie všetkého, čo pre svoj život potrebujete.

Samozrejme, že veľkú nádej treba vkladať do batérií, ktoré prechádzajú neustálym zdokonaľovaným.

Čo ak nemôžeme generovať vlastnú energiu?

Nemusíte mať žiadne obavy. Nedávny akademický výskum predpovedá, že väčšina ľudí nebude nabíjať svoje elektrické autá v rovnakom čase, čo znamená, že sieť nebude cítiť také významné preťaženie v napájaní. Tiež je to o flexibilných tarifách, ktoré používateľov odmeňujú za nabíjanie v období nižšieho dopytu, čo by sa malo prejaviť v tom, že sieť bude schopná všetko zvládnuť. Je to ale o zvyku, ktorý takto môžeme spoločne “vyšperkovať” do tých najmenších detailov k našej spokojnosti.

Zdroj: http://forin.sk/elektromotory-siemens.php

Zdroj titulnej fotografie: pinkconnect.com