Imobilizér: Prémiové zabezpečenie vášho vozidla

0
1443

Budete prekvapení, ale najviac odcudzených áut ľudia hlásia v období jesene a zimy. Neexistuje preto žiadne logické vysvetlenie, iba ak to, že aj zlodeji áut si v lete berú dovolenku. Nakoľko sa bude leto pomaly končiť a vystrieda ho spomínaná jeseň, je dobré si poistiť aj váš elektromobil. Spoliehať sa na štatistiky miery vysokého odhalenia páchateľov asi rozumné nie je, preto investujte do spoľahlivého alarmu, ktorým môže byť aj imobilizér.

Najjednoduchším typom bezpečnostného systému automobilu je jednosmerný alarm. Jeho hlavnou funkciou je upozorniť majiteľa na pokus o krádež zvukovým signálom, zamknúť a odomknúť zámky dverí automobilu a činnosť motora.

Nevýhodami sú – nie práve najvyššia spoľahlivosť a nemožnosť diaľkovo poznať stav vozidla, ako aj potenciálne odcudzenie, ktoré je možné zistiť iba prostredníctvom zvukového signálu. Nový imobilizér to ale môže zmeniť k lepšiemu.

Najmodernejšie technológie

Špičkový imobilizér IMMO sa o vaše auto postará v tej najlepšej a prémiovej kvalite. Poplachový systém je navrhnutý tak, aby zabránil rabovaniu a prenikaniu zlodejov do kabíny a aby varoval o tom majiteľa zaslaním vhodného signálu.

Imobilizér je v podstate elektronické zariadenie proti krádeži a ako už názov napovedá, jeho úlohou je v prípade neoprávneného naštartovania motora znehybniť vozidlo. Súčasne zostanú odpojené komponenty vozidla zablokované, aj keď je imobilizér odpojený alebo mechanicky poškodený.

Ak je vozidlo v určitej vzdialenosti od majiteľa, ktorý má toto špeciálne diaľkové ovládanie, motor zastaví, vďaka čomu nemajú potenciálny zlodeji áut žiadnu šancu, prípadne sa im ich nekalé konanie sťaží a vy budete mať čas svoje vozidlo zachrániť.

Čo je imobilizérom blokované?

Môže to závisieť od naprogramovania a vašich požiadaviek. Najčastejšie sú však  blokované zapaľovanie, štartér, palivové čerpadlo, riadenie a palubný počítač. Inštalácia takýchto zámkov je pomerne jednoduchá.

Je ale dobré, ak k tomuto systému napojíte aj ďalšie prvky alarmu a čo najviac znemožníte neoprávneným osobám odcudzenie vášho  vozidla. Pandora alarm vám v tomto smere poskytne tú najlepšiu a prémiovú kvalitu!