Elektromobily a verejné nabíjanie – nie je to problém vajca a sliepky, ale párku a rožku

0
1434

Všetci poznáme tú starú dilemu, či bolo skôr vajce alebo sliepka. Niekedy sa to používa pri aplikovaní na výzvu s elektromobilmi a nabíjacími stanicami – čo bude, resp. má byť prvé, predaj elektromobilov alebo inštalácia verejných nabíjacích staníc pre ich podporu?

Niektorí ľudia, ako Jeff Allen sa však takto na to nepozerajú. Podľa neho je to skôr záležitosť párka a rožku.

Vo svojej eseji, výkonný riaditeľ Forth predkladá dôvody, prečo ho problém vajca a sliepky irituje.

Podľa neho je to jednoduché a tvrdí, že ide skôr o problém párka a rožku. Čo má presne na mysli?

„Môžete jesť párok bez rožka. Avšak, ak máte rožok, môžete pridať kečup, horčicu alebo iné prísady. Takto predsa chutí lepšie. Na nešťastie, jedna z veľkých neznám kuchyne je, že párky a rožky sa nikdy nepredávajú v rovnakom množstve. Vždy je to v pomere 10 rožkov k 8 párkom, alebo 8 ku 6. To znamená, že máte vždy extra rožky, alebo potrebujete viac párkov na použitie všetkých rožkov.“

Vidíte tú analógiu s nabíjacou infraštruktúrou?

Elektromobily sú sami o sebe skvelé a niektorí vlastníci nikdy nevyužívajú verejné nabíjanie. Iní sa spoliehajú na verejné nabíjanie kvôli dlhším jazdám, alebo ich využívajú kvôli tomu, že ich nemôžu nabíjať doma či v práci.

Allenova snaha zmeniť záležitosť ohľadom verejného nabíjania ako otázku položiek, ktoré dokážu fungovať sami o sebe, avšak vyprodukovať niečo nové a lepšie v kombinácii, je dobrý príklad rozmýšľanie out-of-the-box.

zdroj fotografie: greencarreports.com

zdroj: greencarreports.com, zdroj titulnej fotografie: greencarreports.com