Tesla v Nórsku prekonala rekord v počte dodávok, čo viedlo k najnižším emisiám CO2 vôbec

0
1676

Prednedávnom sme napísali, že Tesla je blízko k tomu, aby zažila rekordný mesiac v počte dodávok nových vozidiel. Nakoniec ho skutočne prekonala, pričom Nórsko potvrdilo, že nové registrácie pre osobné vozidlá zaznamenali najnižšie emisie CO2 v histórii.

Niektorí si mysleli, že najlepšie časy Tesly boli ešte v marci 2014, kedy bolo na trh za jeden mesiac dodaných 1500 nových Tesiel, čo bolo dosť pôsobivé vzhľadom na to, že v Nórsku žije iba 5,2 milióna obyvateľov.

Posledný septembrový týždeň bol pre spoločnosť veľmi silný, kedy sa jej podarilo doručiť vyše 1000 vozidiel, vďaka čomu dosiahla nový rekord v počte dodávok v celkovom počte 2004 dodaných áut.

Tesla mala rekordné dodávky Modelu X s 997 kusmi a taktiež s Modelom S s za celý rok s 1007 kusmi. Oba modely boli 3. a 2. najlepšie predávajúcimi vozidlami v krajine, kedy boli porazené iba VW Golfom.

Tu sú mesačné registrácie Tesly v krajine za posledný rok:

zdroj fotografie: electrek.co

Aj napriek malej veľkosti a obyvateľstva je Nórsko  stále 3. najväčším trhom pre Teslu s takmer 19 000 kusmi v krajine. To znamená, že Tesla rozšírila svoju letku v Nórsku za mesiac o takmer 12 %.

Aj vďaka Tesle sa v Nórsku dosiahol najnižší počet CO2 emisií nových vozidiel registrovaných v jeden mesiac. Øyvind Solberg Thorsen, riaditeľ poradného výboru pre cestnú premávku v Nórsku, potvrdil, že priemerné CO2 emisie pre všetky nové osobné vozidlá boli 71 g/km v septembri 2017, čo je o 17 g menej ako minulý rok.

Škandinávska krajina má za cieľ dosiahnuť 100 % podielu ZEV vozidiel na predaji nových vozidiel do roku 2025. S novými elektromobilmi prichádzajúcimi na cesty takmer každý mesiac, ako je napr. Tesla Model 3, rozširujúc tak ponuku pre spotrebiteľov, je krajina na správnej ceste.

zdroj fotografie: Flickr.com/SAUD AL-OLAYAN

zdroj: electrek.co, zdroj titulnej fotografie: electrek.co