Pri veľkých zmenách sa neviditeľné stáva strašidelným

0
2170

Zmena od fosílnych palív k čistej technológii je tak dramatická, že nemôže byť preceňovaná. Jednu vec, ktorú však znamená je, že množstvo „neviditeľných“ pravidiel ľudskej spoločnosti budú odhalené, preukázané a zničené, čím následne vyvolajú rozruch a výzvu pre zmenu.

Nedávne odhalenia hollywoodskych škandálov môžu byť príkladom. Ide o prípad zjavne rozšírených problémov so správaním, útokom a ešte horšími činnosťami uskutočnené mužmi na ženách (a mužov na mužov). Dlho to bolo ignorované a akceptované, pretože to tak jednoducho „fungovalo“.

A potom tu máme prípady smrteľného, karcinogénneho, deťom škodiaceho, mozog poškodzujúceho, srdce ničiaceho, obličiek zamoreného znečisťovania ovzdušia. My to jednoducho akceptujeme. „Hej, to je iba súčasť života, no nie?“

Avšak, akonáhle sa začne znečisťovanie efektívne odhaľovať publiku a bude zdôraznené znovu a znovu a znovu na verejnosti či súkromných konverzáciách, ľudia sa začnú prebúdzať s ideou, že veci môžu byť iné. Nie, nemusíme akceptovať toto zneužívanie.

Smrť spôsobená znečistením ovzdušia, rozdelenie podľa choroby.

Pri pohľade na automobilmi spôsobené znečistenie sa nachádzame v obzvlášť špeciálnom čase. V súčasnosti máme ZEV vozidlá, ktoré sú viac menej konkurencieschopné tradičným automobilom rovnakého typu a triedy. Konečne máme možnosť odstrániť emisie bez obetí. Vlastne zabudnite na nejakú obetu, elektromobily ponúkajú lepší zážitok z jazdy a viac pohodlia, síce za vyššiu cenu, ale nízke prevádzkové náklady.

Čím viac nebudeme obracať zrak proti znečisťovaniu životného prostredia, tým menej to bude akceptovateľné pre čoraz viac narastajúcu časť obyvateľstva. Narastajúca konkurenciaschopnosť elektromobilov s nulovými emisiami v kombinácii s narastajúcimi zdravotnými problémami spôsobenými znečistením dokonca inšpirujú niektoré mestá a predstaviteľov krajín pre navrhnutie zákazu na tradičné autá a vytvorenia zón s nulovými emisiami.

Čo je v súčasnosti najdôležitejšie? Je to zvýraznenie, čo nie je akceptovateľné a to tak, že budeme hovoriť a vyžadovať zmenu od spoločnosti. Jeden hlas to sám nedokáže, avšak oceán hlasov môže prísť iba od zoskupenia každého indivídua.

Teraz je čas vyžadovať, inšpirovať a vyžadovať zmenu!

Predčasná smrť z vystavenia účinkom tuhých častíc a ozónu

zdroj: cleantechnica.com, zdroj fotografií cleantechnica.com