Reklama
Úvod Tagy Nórsko

Štítok: Nórsko

Nórsko je pripravené na 100 % elektromobilov do roku 2025, čo...

Nórsko je svetovým elektrickým laboratóriom. Automobilky po celom svete posielajú svoje nové elektromobily najprv do Nórska, pretože trh s elektromobilmi je tu najvyspelejší a spotrebitelia sú najviac náchylní ku kúpe elektromobilov práve tu.

Doposiaľ víťazi a porazení elektromobilov

Po rokoch chybných začiatkov a nesplnených sľubov sa elektromobily konečne dostávajú na cesty. Avšak po všetkých oslavách točiacich sa okolo spoločností ako je Tesla, trh elektromobilov v skutočnosti iba nepatrne narušil predaje tradičných áut a nákladiakov. Zo 17,5 milióna áut predaných v USA každý rok je iba 1 % úplne elektrické.

Tesla v Nórsku prekonala rekord v počte dodávok, čo viedlo k najnižším emisiám CO2...

Prednedávnom sme napísali, že Tesla je blízko k tomu, aby zažila rekordný mesiac v počte dodávok nových vozidiel. Nakoniec ho skutočne prekonala, pričom Nórsko potvrdilo, že nové registrácie pre osobné vozidlá zaznamenali najnižšie emisie CO2 v histórii.

Tesla je na ceste k rekordným dodávkam v Nórsku, zatiaľ čo krajina zase...

Nórsko bolo vždy dôležitým trhom pre Teslu. Veľký podiel na tomto úspechu patrí k veľkým stimulom vlády na elektrické autá, pričom trh elektromobilov v tejto krajine neustále rastie.

V Nórsku dosiahli elektromobily rekordných 42 % predaja všetkých áut

Hoci väčšina krajín má významný problém dosiahnuť 2 alebo 3 % celkového predaja elektromobilov, Nórsko tlačí latku každým mesiacom vyššie a vyššie.

Nórsko vedie v predaji elektromobilov, ktoré tvoria až 37 % predaja nových...

S počtom 2 miliard tradičných áut na cestách a ročnou produkciou 100 miliónov áut bude ťažké presadiť elektromobily do mainstream povedomia. Odhaduje sa, že to bude trvať vyše 20 rokov.

Ako sa k elektromobilite stavajú veľmoci sveta

Veľká Británia, Francúzsko, Nemecko, India, Nórsko, Čína. Aké majú ciele a plány pri budovaní zeleného zajtrajška?

Najčítanejšie

Novinky