Nissan Leaf 2018 odhalený!

0
2152

Cena, dizajn, špecifikácie a fotky Nissan Leaf 2018 boli odhalené ešte pred jeho debutom na Frankfurtskom autosalóne v septembri. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť.

zdroj fotografie: express.co.uk

Nissan zažíva absolútnu nočnú moru v snahe udržať detaily o novom Leaf pred širokou verejnosťou. Klebety o novom modely pre rok 2018 sa pred niekoľkými týždňami začali objavovať na internete.

Najnovší únik informácii odhalil konečný dizajn bez kamufláže, rovnako ako aj cenu a väčšinu technických údajov.

zdroj fotografie: express.co.uk

Na základe týchto únikov sa dá vidieť, že Leaf 2018 bude mať viac konvenčný, masovo-orientovaný dizajn, s čím sa dostane na jednu úroveň s tradičným benzínovým a naftovým variantom.

zdroj fotografie: express.co.uk

Milý retro štýl originálneho Leafu pravdepodobne neoslovil každého, avšak Leaf 2018, ktorý vyzerá byť inšpirovaný 2017 Micra, sľubuje oveľa menej polarizácie.

Leaf 2018 vyzerá byť taktiež väčší a dominantnejší ako jeho predchodca. Kontrastná strecha a batožinový kryt sú pekné detaily vytvárajúce moderný vzhľad auta.

Nissan postaví nový Leaf ako priamu konkurenciu Tesly Modelu 3, ktorý sa začal predávať toto leto.

Pôvodný Leaf je stále najlepšie predávajúce elektrické auto, avšak jeho obmedzený dojazd a vysoká konkurencia od nových elektromobilov s lepšími vlastnosťami prinútili Nissan ku kompletne novému autu.

zdroj fotografie: express.co.uk

Takmer pol milióna ľudí zaplatili 1000 eurovú rezerváciu pre Model 3, čo je takmer 2x toľko, čo predaje Leaf od roku 2010.

Najnovší model od Nissanu by sa však nemal podceňovať, keďže sa bude predávať za nižšiu cenu ako Model 3 a japonská automobilka má väčšiu továreň na produkciu týchto áut.

Okrem toho, ktokoľvek, kto si teraz objedná Model 3 bude musieť počkať do konca roku 2018, zatiaľ čo Nissan bude môcť svoj nový Leaf dodávať už od začiatku.

Odhalené informácie o cene naznačujú, že do predaja pôjdu 3 verzie:

1. Leaf S za 29 000 dolárov (24 707,14 eur)
2. Leaf SV za 32 490 dolárov (27 680,51 eur)
3. Leaf sL za 36 200 dolárov (30 841,32 eur)

Toto znamená, že najvýkonnejší Leaf bude na rovnakej cenovej úrovni ako Model 3.

Základná verzia Leaf by mala byť schopná mať dojazd minimálne 200 míľ (321,86 km), čo je v porovnaní s pôvodnou verziou zlepšenie. Najvýkonnejšia verzia by zase mala mať dojazd okolo 300 míľ (482,80 km), čo je porovnateľné s Tesla Model 3.

Nový Leaf je väčší a ťažší ako predchádzajúca generácia, avšak očakáva sa, že bude viac výkonnejší vďaka zlepšenej aerodynamike a výkonu v podobe 100 kW elektrického motoru a 40 kW batérii. Ostatné údaje o výkone zatiaľ neboli odhalené.

Nissan sa určite bude snažiť priamo konkurovať Tesle. Pokiaľ bude mať nový Leaf signifikantný dojazd a lepšiu cenu, tak bude opäť môcť prevziať top pozíciu v predaji elektromobilov.

zdroj fotografie: express.co.uk

zdroj: express.co.uk, zdroj titulnej fotografie: express.co.uk