BMW prekonalo rekord v najdlhšej vzdialenosti zvládnutej elektromobilom na jedno nabitie

0
2029

Upravené BMW vyrobené z recyklovaných častí s nákladmi okolo 10 000 libier (11 193,17 euro) sa zapísalo do Guinessovej knihy svetových rekordov ako elektromobil s najdlhším dojazdom.

Bojíte sa o vyčerpanie elektriny z batérie vášho elektrického auta?

V tomto modifikovanom BMW sa vám to nestane. Vozidlo prednedávnom prekonalo rekord pre najdlhšiu prekonanú vzdialenosť plug-in auta.

Vybudované iba za 10 000 libier (11 193,17 eur), staršie „trojkové“ BMW zvládlo minulý týždeň 1600 km na okruhu Auto Club Speedway v Kalifornii na jedno nabitie, čím prekonalo rekord.

Keď sa zamyslíte nad tým, že Tesla má dojazd okolo 300 míľ (482 km) a náklady vyše 50 000 (55 965 eur) libier, tak to je celkom slušný úspech.

Lacnejší Nissan Leaf vám dodá okolo 100 míľ (160 km) predtým, než ho budete musieť znovu nabiť.

Rozhodca Guinessového svetového rekordu Michael Empric bol pri pokuse celý čas a potvrdil, že prekonal prechádzajúci rekord 1298 km v Japonsku z roku 2013.

zdroj fotografie: thesun.co.uk

Auto nazývané fénix je výtvorom pioniera recyklácie Erica Lundgrena a bolo vytvorené z 90 % recyklovaných súčastí.

Ludgren založil ITAP, „hybridne recyklovanú“ továreň, ktorá znovu využíva elektronický odpad. Namiesto toho, aby zničila elektroniku v odpade, vyťaží akúkoľvek znovu použiteľnú časť a vloží ho naspäť do nového produktu.

Klientov zahŕňa Nintendo, Motorola, Dell alebo Panasonic.

Hovorca pre ITAP tvrdí:

„Cieľom fénixu je predviesť hybridné recyklovanie a demonštrovať svetu neuveriteľné možnosti a potenciál odvodený z recyklácie elektronických odpadov. Elektronický odpad je najrýchlejšie rastúcim odpadom v USA, no i napriek tomu našej krajine chýba skutočné riešenie pre efektívne spracovanie odpadu.“ 

zdroj fotografie: thesun.co.uk

zdroj: thesun.co.uk, zdroj titulnej fotografie: thesun.co.uk.