Nový elektrický VTOL získal €25-miliónovú investíciu od Daimler

0
2046

Pokrok v batériovej technológii pomaly začína viesť k vývoju nových elektrických vertikálnych vzletových a pristávacích lietadiel (ďalej VTOL), pričom Daimler už stavil na jeden takýto startup.

Volocopter, nemecký startup, pracuje na batérii ponaháňanom autonómnom lietadle určeného na krátke lety v podobe taxi služieb.

zdroj fotografie: electrek.co

Spoločnosť potvrdila, že získala investíciu v hodnote 25-miliónov eur od Daimler, materskej spoločnosti Mercedes-Benz a niekoľkých ďalších investorov.

„Silný finančný záväzok nášho nového investora je signál ako aj dôkaz rastúcej dôvery pre nový trh v podobe elektrických bezpilotných prostriedkov. Naschvál sme vyhľadali mix investorov so strategickým a podnikateľským pozadím a sme schopní to implementovať s Daimler a Lukaszom Gadowskim,“ tvrdí Florian Reuter, manažujúci riaditeľ Volocopter.

Prvá implementácia ich leteckého taxíka pomocou Volocopter vstúpi do skúšobného programu v Dubaii koncom roka:

Systém je obmedzený na maximálnu rýchlosť 100 km/h a dolet 27 km, bude však určený pre rýchlu prepravu z bodu A do bodu B s cieľom vyhnúť sa dopravným zápcham.

zdroj fotografie: electrek.co

So 16 motormi a 9 batériami toto lietadlo využíva množstvo funkcií určených pre bezpečnosť letu.

Čo je viac prekvapujúce, v porovnaní s elektrickými lietadlami a lietajúcimi autami, Volocopter je viac než iba plán a interpretácia.

V skutočnosti už má totiž fungujúce prototypy:

Spoločnosť vo svojej správe oznámila plán využiť nedávne investície na rozšírenie svojho technického programu:

Spoločne s partnermi, Volocopter bude využívať nové financovanie na rozšírenie medzi technickými inováciami a svojej role pioniera v novom odvetví. Plán je ďalej rozšíriť vývoj Volocopter na produkčnú fázu a komerčné licencovanie prostredníctvom leteckých spoločností na celom svete. Okrem iného sú taktiež v príprave extenzívne testovacie letecké programy. Pre urýchlenie progresu najmeme dodatočných inžinierov špecializovaných vo vývoji leteckých systémov, softvéru a elektrického pohonu.“

Získané financie sa taktiež využijú na marketing a predaj lietadla v snahe zabezpečiť si rovnaké projekty ako je ten v Dubaji.

zdroj: electrek.co, zdroj titulnej fotografie: electrek.co